Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Bezpieczne oświetlenie? Wiedza, którą warto posiadać.

0
Bezpieczne oświetlenie? Wiedza, którą warto posiadać.

W dzisiejszych czasach rynek oferuje nam różnorodne produkty oświetleniowe wykonane w najnowszych technologiach LED. Przy zakupie żarówki możemy natrafić na produkty słabej jakości, które niosą ze sobą niską cenę oraz produkty bardziej wyrafinowane, produkowane przez znane na świecie firmy, których cena jest znacznie wyższa. Przy wyborze źródła światła często zwracamy uwagę głównie na aspekty techniczne produktu - ale czy to wystarczy? Czy jest jeszcze coś, co może znacznie wpływać na nasze samopoczucie? O tym właśnie jest ten artykuł.

żarówka led

Światło wokół nas

W okresie jesienno-zimowym, kiedy światła słonecznego mamy znacznie mniej, niż byśmy chcieli, często sięgamy po coraz to bardziej zaawansowane technologie LED, które dostarczają nam sztucznego światła. Obecnie na świecie osoba aktywna zawodowo większość czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych (biurach, szkołach, uczelniach), a więc wszędzie tam, gdzie pojawia się sztuczne źródło światła. Ten fakt sprawia, że powinniśmy zadbać o to, aby oświetlenie w naszych domach i mieszkaniach było dla nas bezpieczne. Szczególnie, jeśli uświadomimy sobie, że nasze dzieci spędzają rocznie około 200 dni w szkołach, kilka godzin dziennie.

Oszczędzanie na jakości oświetlenia niesie ze sobą poważne konsekwencje, które mogą być odczuwalne przez nasz organizm już po kilku miesiącach od zakupionego źródła światła: m.in. zmęczenie oczu, bóle głowy, nudności czy problemy z koncentracją. Aby uchronić się przed tymi zagrożeniami, w pierwszej kolejności wybierajmy produkty, które spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego.

oświetlenie w kuchni oświetlenie w sali biurowej

 

Co to jest norma bezpieczeństwa fotobiologicznego?

O bezpieczeństwie dla oczu i skóry mówi norma IEC 62471 (norma bezpieczeństwa fotobiologicznego), która nakłada na producentów źródeł światła obowiązek sprawdzenia intensywności promieniowania elektromagnetycznego. Norma wprost opisuje jakie wartości ilości emitowanego światła nie mogą być przekroczone.

Norma bezpieczeństwa fotobiologicznego wymienia kilka zagrożeń dla oczu i skóry, które mogą wystąpić, jeśli źródło światła lub oprawa, nie spełniają wymogów tej normy, a są to między innymi:

• Zagrożenie oka i skóry promieniowaniem aktynicznym UV
• Zagrożenie oka promieniowaniem UV-A
• Zagrożenie oka światłem niebieskim
• Zagrożenie oka podczerwienią (IR)
• Zagrożenie termiczne skóry
• Zagrożenie termiczne siatkówki

Na opakowaniach znajdziemy wiele różnych oznaczeń, ale o tym, czy faktycznie żarówka spełnia normy fotobiologiczne musimy doszukiwać się u producenta, ponieważ nie jest wymagane, aby informować o tym klientów. Jednak firma PHILIPS LED wychodzi naprzeciw tym "tajemnicom" i emituje w mediach społecznościowych spoty reklamowe, które uświadamiają klientów, iż sięgając po źródła światła PHILIPS mamy gwarancję bezpieczeństwa.    

Wśród posiadanego przez nas asortymentu polecamy żarówki marki PHILIPS LED, które są testowane laboratoryjnie i spełniają normy bezpieczeństwa fotobiologicznego.

Zaufaj ekspertom i wybieraj przetestowane oświetlenie!


 

Wpływ oświetlenia na samopoczucie

Obecność światła dziennego jest dla nas cennym czynnikiem, który pobudza do działania i reguluje całodobowy rytm funkcjonowania naszego organizmu. Gdy odczuwamy brak światła sięgamy po sztuczne oświetlenie, które wbrew pozorom może zaburzyć nasze samopoczucie, efektywność w pracy oraz zdrowie. Ważne jest, aby odpowiednio dobierać sztuczne oświetlenie, dlatego też przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą w podejmowaniu decyzji zakupu odpowiedniego źródła światła.

1. Barwa światła:

  • barwa ciepła - sprzyja relaksowi oraz wyciszeniu, zalecana jest do pomieszczeniach takich jak sypialnia, salon czy strefa wypoczynku
  • barwa neutralna - ma działanie pobudzające, dlatego warto stosować ją w biurach
  • barwa zimna – silnie pobudza i polecana jest do stosowania w przestrzeniach handlowych i przemysłowych

2. Natężenie światła:

To strumień światła (lm), który pada na określoną powierzchnię. Do pracy przy blacie kuchennym lub biurku powinniśmy używać żarówek z mocniejszym światłem, a w miejscu służącym do wypoczynku warto zamontować źródła o łagodniejszym świetle. Informację o natężeniu światła znajdziemy na opakowaniu produktu.

3. Wskaźnik oddawania kolorów:

  • strefa wypoczynku - wystarczające jest źródło światła ze wskaźnikiem oddawania barw utrzymującym się na poziomie Ra 60 - 80
  • strefa robocza – wskaźnik oddawania barw powinien przekraczać poziom Ra 80
  • strefa kąpielowa i toaletowa – wskaźnik oddawania barw powinien przekraczać poziom Ra 80, ponieważ ma to duże znaczenie dla odpowiedniego wykonania makijażu czy doboru garderoby.

Oświetlenie Philips w salonie

 

 

Postawmy na dobre i bezpieczne światło!

W naszym artykule poruszyliśmy już kwestię dotyczącą spędzania przez dzieci większości czasu w szkołach, gdzie sztuczne światło towarzyszy im na każdym kroku. Rzeczywistość niesie ze sobą smutny fakt, iż nie wszystkie placówki dydaktyczne stosują odpowiednie źródła światła. Zapewnijmy więc dzieciom bezpieczeństwo w domu!Badania o zasięgu globalnym rzuciły światło na to, jak dużą troskę o wzrok swych pociech wykazują rodzice na całym świecie. Ponad dwie trzecie z nich zdaje sobie sprawę z wpływu jakości oświetlenia na zdrowie oczu, a także znajduje bezpośredni związek między jego bezpieczeństwem fotobiologicznym, a wynikami jakie dzieci osiągają w szkole. 

Poniżej przedstawiamy wyniki badań przeprowadzonych przez renomowaną firmę PHILIPS LED.

O co najczęściej martwią się rodzice ? - infografika Philips

 

 Czy wiesz jak dbać o wzrok? Sprawdź 7 punktów na które należy zwracać uwagę przy wyborze oświetlenia.

Philips LED dba o oczy! Infografika

 

Bądźmy świadomi!

Badania przeprowadzone przez PHIIPS LED w różnych zakątkach świata wskazują na potrzebę większego uświadamiania ludziom czynników, które powinny grać główną rolę przy doborze światła. Ujawniają też jak niewielki procent osób jest świadomych wpływu bezpiecznego oświetlenia na swą jakość życia, komfort oraz zdrowie. 

komfortowe oświetlenie led - infografika Philips

 A Ty, w której grupie jesteś?

 źródło philips.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium