Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Linie światła na profilach LED

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED. Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu. 

Jak oszczędzać na energii cieplnej? RGT-01 to jest rozwiązanie!

Nasza świadomość ekologiczna pogłębia się z roku na rok i coraz częściej przyznajemy rację, że warto oszczędzać energię cieplną w naszych domach i mieszkaniach ze względu na dobro środowiska oraz naszego portfela. Niestety nie wszyscy z nas mają pełną kontrolę nad temperaturą- chcemy być proekologiczni, ale nie do końca wiemy, jak odpowiedzialnie zarządzać ogrzewaniem.

Odpowiednie oświetlenie do nauki oraz miejsca pracy

Odpowiednio dobrane oświetlenie podczas nauki lub pracy przy biurku to nie tylko aspekt zdrowotny dla naszych oczu, ale również lepsza koncentracja oraz samopoczucie. W okresie jesienno-zimowym znacznie częściej musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem i dość często zdarza się, że bagatelizujemy fakt, iż oświetlenie ma na nas ogromny i bezpośredni wpływ.  Jaka jest rola oświetlenia w naszym życiu? - jak wpływa na proces uczenia się? Sprawdźmy!

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Elementarz majsterkowicza: O czym pamiętać montując oświetlenie led do akwarium?

Elementarz majsterkowicza: O czym pamiętać montując oświetlenie led do akwarium?

Oświetlenie LED do akwariów stało się preferowanym wyborem wielu hobbystów, o ile nie większości. Dzisiejszy opiekun akwarium oczekuje nie tylko funkcjonalności, ale też stylu i dobrego wyglądu, a diody LED są w stanie to zapewnić.

Dla tych, którzy są bardziej technicznie nastawieni i mniej zainteresowani wyglądem, technologia LED jest bardzo interesująca, dzięki zwiększonej kontroli światła i dużej ilości parametrów, takich jak ściemnianie czy efekty specjalne.

Oczywiście wszyscy wiemy też, że diody LED są:

  • energooszczędne,
  • długotrwałe,

dlatego sprawdzają się w tak wielu zastosowaniach oświetleniowych. To powiedziawszy, spójrzmy na oświetlenie LED w kontekście akwarium, ponieważ jest kilka rzeczy, które trzeba w tym temacie znać i zapamiętać.

Wilgotność i ciepło są wrogami diod LED

Wilgotność skraca i pogarsza żywotność, podczas gdy ciepło nie tylko bezpośrednio zmniejsza ilość światła wytwarzanego przez diody LED, ale ponadto może spowodować jego przedwczesną awarię. Ale uwaga – można tego uniknąć mądrze, dobierając system oświetlenia LED, stosując się krok po kroku do instrukcji montażu i środków ostrożności.

IP67 – co to jest?

IP67 jest standardem ochrony przed wnikaniem wody i pyłu. Ten stopień ochrony osiągany jest wtedy, gdy lampa może być zanurzona na głębokość jednego metra przez minimum trzydzieści minut. Równie ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli instrukcja dotycząca oprawy LED do akwarium ostrzega przed jakimkolwiek kontaktem lampy z wodą i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, w którym system oświetlenia zostanie spryskany lub wpadnie do zbiornika, gwarancja nie zostanie uznana.

moduł LED wodoodporny IP68

Inne porady

Niektóre fluorescencyjne systemy oświetleniowe mogą tworzyć nieco zakłóceń. Aby tak nie było upewnij się, że odległość między oświetleniem, a jakimkolwiek innym sprzętem, które może znajdować się w pobliżu jest odpowiednia.

Jeśli planujesz zainstalować swoje oświetlenie w obudowie, w której będziesz używać klipsów mocujących, aby przymocować lekkie urządzenie do solidnej powierzchni akwarium - ważne jest, aby pozostawić lukę między światłem a powierzchnią, aby ciepło miało gdzie uciekać. Oprócz uchwytu montażowego należy również upewnić się, że sama obudowa ma dobry otwór wentylacyjny, dla pozbycia się ciepła i wilgoci.

Jaka moc?

Wiedza o tym, ile mocy potrzebujesz, jest związana z tym, co trzymasz w swoim akwarium. Oczywiście następujący moduł led: 

moduł led rx3 stark

https://www.neoled.com.pl/Modul_LED_RX_3_STARK_0,72W_12V_DC_bialy_zimny_BERGMEN.html 

oferuje wydajne oświetlenie punktowe, nadal musisz przestrzegać wytycznych dotyczących ilości światła dostarczanego do akwarium. Jeśli nie trzymasz w akwarium koralowców lub żywych roślin i musisz tylko zaspokoić potrzeby oświetleniowe ryb, wtedy nie trzeba wielkiej mocy.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o diody LED i oświetlenie akwarium, jak widać należy zwrócić uwagę na kilka szczególnych kwestii. Będąc punktową formą oświetlenia, diody LED różnią się bardzo od oświetlenia fluorescencyjnego lub żarowego. Najważniejszą zaletą oferowaną przez technologię LED jest sterowalność cyfrowa. Dzięki ogromnym inwestycjom w technologię LED wszyscy hobbyści mogą dzisiaj czerpać korzyści z ciągłej poprawy wydajności tego rozwiązania w pasji akwarystycznej. Oczywiście nie zaszkodzi przy ich zakupie skorzystać z pomocy profesjonalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium