Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Włącznik zbliżeniowy WZSO-IR

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 72,00 zł 72.00
Cena netto: 58,54 zł
ilość szt.
Pin It
Ocena: 0
Producent: NEO-LED
Kod produktu: WZSO-IR
Produkt ID 477

Opis

Włącznik przewidziany został do załączania i wyłączania systemów oświetleniowych firmy NEO-LED. Ze względu na zastosowanie i sposób załączania występuje w czterech rodzajach. Włącznik zbliżeniowy WZSO-IR włącza/wyłącza oświetlenie rejestrując przedmiot w obszarze swojego działania. Jeśli w odległości od 0,5 do 5 cm od czujnika znajduje się jakiś przedmiot (np. szuflada, drzwiczki) włącznik pozostaje w stanie wyłączenia. W momencie gdy dany przedmiot oddali się na odległość powyżej 5 cm czujka załącza oświetlenie.

 

UWAGA: Włącznik został przewidziany jako element składowy systemów oświetlenia oferowanych przez firmę NEO-LED i nie powinien być używany do innych celów. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z przeznaczeniem zastosowanie wyłącznika. Zapraszamy do zakupu opraw oraz komponentów ułatwiających połączenia i zasilanie opraw.

GŁÓWNE ZALETY: - łatwy w montażu i eksploatacji; - wysoka trwałość (nie zużywa sie jak wyłącznik mechaniczny); - szerokie zastosowanie z uwagi na swobodną lokalizację czujnika; - działa w każdych warunkach oświetleniowych także w nocy; - posiada niewielki czujnik dzięki czemu można go zamonować praktycznie w każdym miejscu (np. wpuścić w płytę meblową);

ZASTOSOWANIE: - do kuchni, jadalni, garderoby - do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni;

PARAMETRY TECHNICZNE:

Napięcie zasilania: 230 V/50 Hz Maksymalne obciążenie wyjścia: 250 W Zużycie energii w stanie gotowości < 1W Długość przewodu od wyłącznika do czujnika : 1 m Maksymalny zasięg czujnika: do 5 cm Wymiary urządzenia: 77 /36 /20 mm (długość/szerokość/wysokość) Wymiary czujnika: Ø16,5 / 30 / Ø13 mm (średnica zewnętrzna/wysokość/otwór montażowy)

WARUNKI MONTAŻU:

Aby uniknąć wadliwego działania, upewnij się, iż w zasięgu 10cm od sensora nie znajdują się żadne ruchome obiekty a w szczególności szklane lub błyszczące powierzchnie. Sensor oraz włącznik nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z cieczami oraz parą (np. czujnik zamontowany bezpośrednio nad czajnikiem elektrycznym). Sprawdzać co pewien czas czy główka sensora nie jest zabrudzona, w przeciwnym wypadku sensor może nie działać poprawnie. Czyścić za pomocą suchej szmatki.

UWAGA !!!

Częstotliwość załączeń/wyłączeń nie powinna przekraczać 6 na minutę, z tym że minimalny czas pomiędzy załączeniem a wyłączeniem oświetlenia i na odwrót, nie może być krótszy niż 10 sekund, w przeciwnym razie grozi to uszkodzeniem urządzenia, co nie podlega jego gwarancji.

MONTAŻ CZUJNIKA:

Przed przystąpieniem do montażu upewnić się, że instalacja elektryczna nie jest pod napięciem.

Wyjąć wtyczkę czujki z urządzenia włącznika zgodnie z rys nr 1 (A).

W miejscu przewidzianym na montaż czujki wywiercić otwór przelotowy o średnicy 13mm.

Odkręcić nakrętkę czujki i przeciągnąć przewód czujki przez otwór.

Skręcić czujkę z nakrętka zgodnie z rys nr 1 (B) i wpiąć złącze do włącznika.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium