Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Oświetlenie LED w praktyce
Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Jaki PANEL LED wybrać ?

Panele LED – zamienniki typowych opraw świetlówkowych stosowanych w pomieszczeniach komercyjnych i nie tylko. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju panele led. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę ? Nadal wiele osób sugeruje się najniższą ceną nie zwracając uwagi na oferowaną jakość światła w stosunku do pobieranej energii czy sposób jego propagacji. A ma to wielki wpływ na nasz wzrok, odczytywanie barw, samopoczucie czy wydajność pracy. Nie zwracamy też uwagi na gwarancję czy na komponenty z jakich są wykonane. Wszystkie te cechy są ważne i przy wyborze powinnyśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Przedstawiamy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem DOBREGO panelu.

Linie światła na profilach LED

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED. Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu. 

Warto kupować u nas!

Profil LED EX-ALU do krawędziowego podświetlania szyby

EX-ALU
Dostępność: dostepny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 92,25 zł 92.25
Cena netto: 75,00 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: Kluś
Kod produktu: EX-ALU
Produkt ID 224

Opis

Przeznaczenie:

- dla oświetlenia typu LED, na paskach miękkich i twardych

- do krawędziowego podświetlania szyby lub tworzywa o grubości 6 mm

- możliwość mocowania do ścian, sufitów i innych elementów

- do realizacji podświetlanych szyldów, napisów, znaków graficznych itp.

Opis Produktu:

- materiał : aluminium anodowane

- długości standardowe : 1m ; 2m ; 3m (w zależności od wybranego wariantu)

- mocowanie szkła, tworzywa : śruby rozporowe

- mocowanie do podłoża: kołki rozporowe ; śruby z gwintem metrycznym

- zakończenie profilu : zaślepka 3d z tworzywa sztucznego ;
zaślepka stal nierdzewna (akcesoria)

- certyfikat : CE

- patent : wzór chroniony

Zalety:

małe rozmiary, połączenie funkcji mocowania szyby (lub tworzywa) z podświetleniem LED, możliwość mocowania do podłoża (ściana, podłoga, płyty stolarskie itp.), nowoczesny design, profil przyjazny
środowisku

Warunki montażu dla konstrukcji wiszącej i wspornikowej zestawu:

- ZAMOCOWANIE - profil EX-ALU firmy KLUŚ - SZYBA -

Pkt. 1 Do zestawu należy stosować szybę hartowaną, grubości 6 mm.
Pkt. 2 W zestawie wiszącym, śruby rozporowe w profilu muszą być rozmieszczone w odległości nie większej niż 16,6 cm., nie mniej niż 2 szt. i w odległościach nie mniejszych niż 3 cm. od końców poziomej krawędzi szyby, do której jest mocowany profil.
Pkt. 2a W zestawie wspornikowym, śruby rozporowe w profilu muszą być rozmieszczone w odległości nie większej niż 16,6 cm., nie mniej niż 2 szt. i w odległościach nie mniejszych niż 3 cm. od końców pionowej krawędzi szyby, do której jest mocowany profil. Jeżeli długość krawędzi pionowej szyby jest większa niż 18 cm., zawsze należy zastosować śrubę rozporową, 8 cm. poniżej pierwszej śruby od góry. (w połowie górnego modułu rozstawu śrub rozporowych). Wytyczne stosowania rozstawu śrub rozporowych odnoszą się wyłącznie do zasady stosowania wymiarów szyb wg. pkt. 4a.
Pkt. 3 Śruby rozporowe należy dokręcać mocno, nie przesilając gwintu i nie uszkadzając sześciokąta nakrętki.
Pkt. 4 W zestawie o układzie wiszącym, wymiar krawędzi pionowej szyby nie może przekraczać 51 cm.
Pkt. 4a W zestawie o układzie wspornikowym, wymiar krawędzi poziomej szyby nie może przekraczać 51 cm. a wymiar krawędzi pionowej nie może być mniejszy od wyniku podzielenia wymiaru krawędzi poziomej przez liczbę 1,7 przykład 1: długość krawędzi poziomej 51 cm. podzielona przez 1,7 daje wartość 30 cm. jest to długość najkrótszej, możliwej krawędzi pionowej, przy wymiarze krawędzi poziomej 51 cm. przykład 2: długość krawędzi poziomej 21 cm. podzielona przez 1,7 daje wartość 12,4 cm. jest to długość najkrótszej, możliwej krawędzi pionowej, przy wymiarze krawędzi poziomej 21 cm.
Pkt. 5 W zestawie wiszacym jak i wspornikowym, długość profilu nie może być krótsza niż długość krawędzi szyby, do której jest mocowany.
Pkt. 6 W układzie wiszącym jak i wspornikowym, gotowy zestaw mocowany poprzez nasunięcie profilu na łby śrub mocujących, należy wykonać tak aby odcinek tego przesunięcia był jak najdłuższy. Po przesunięciu profil należy zablokować.
Pkt. 7 Łby śrub mocujących, dla zestawu mocowanego wg. pkt. 6 powinny być ustawione tak, aby zapewniały maksymalne możliwe tarcie przy nasuwaniu profilu.
Pkt. 8 Zamocowanie zestawów do podłoża za pośrednictwem śrub mocujących, powinno być zgodne z zasadami techniki zamocowań w zależności od rodzaju tego podłoża.
Pkt. 9 Montażu zestawów z użyciem oprawy - profilu EX-ALU należy dokonywać zgodnie z powyższymi warunkami i instrukcją montażu dostępną w formie fotografii z opisami, na stronie internetowej firmy KLUŚ, na płycie CD i w formie pisemnej do przekazania faxem lub drogą e-mailową.
Pkt. 10 W powyższych kwestiach, w razie potrzeby firma KLUŚ udziela wszelkich wyjaśnień

Galeria produktu

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium