Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Dzwonek do drzwi - jak wybrać?

0
Dzwonek do drzwi - jak wybrać?

Urządzanie domu czy mieszkania to proces, który wymaga dobrze rozplanowanego miejsca na umieszczenie, nawet najmniejszego elementu. W momencie planowania często umyka właścicielom fakt zamontowania dzwonka. O tym, że dzwonek do drzwi jest potrzebny, nie trzeba nikogo przekonywać, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na komfort mieszkania. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, przez co łatwiej nam pominąć fakt pukania do drzwi a dzięki niemu będziemy wiedzieć, że ktoś nas odwiedził.

dzwonek do drzwi

 

Podstawowa klasyfikacja

Na rynku jest wiele rodzajów dzwonków do drzwi. Spośród szerokiej gamy możliwości można wyróżnić dzwonki przewodowe oraz bezprzewodowe. 

Decydując się na zakup dzwonka przewodowego, należy zwrócić uwagę na konieczny montaż okablowania, który w wykończonym pomieszczeniu może sprawić wiele trudności przy próbie ukrycia. Dzwonki montuje się w najbliższej odległości od drzwi wejściowych, a ich mechanizmy mogą być podłączone do instalacji elektrycznej o napięciu 6V lub 12V. Zaletą tego typu dzwonka jest jego niska cena. Jest to jednak inwestycja na lata, która przynieść może problem awaryjności. Ze względu na obecność kabli mogą wystąpić zwarcia, które będą wymagały ponownego podłączenia.

«Dzwonki domowe przewodowe»

 

Obecnie coraz częściej wybierane są domowe dzwonki bezprzewodowe. Ich największą zaletą jest oczywiście brak okablowania. Dzwonek i przycisk zasilane są baterią lub akumulatorem. Dzięki temu montaż oraz użytkowanie nie sprawia większego problemu.

«Dzwonki domowe bezprzewodowe»

 

przycisk dzwonka do drzwi

 

Parametry i funkcje

Dzwonki przewodowe i bezprzewodowe różnią się między sobą wielkością, zasięgiem, sygnałem dźwiękowym oraz przyciskiem.

Dobierając odpowiedni dla naszych potrzeb dzwonek, powinniśmy zwrócić uwagę na elementy, które przyczynią się do komfortowego użytkowania. Najważniejszym kryterium jest zasięg, który w terenie otwartym powinien wynosić od 50 do 60 metrów. Podany zasięg działania dotyczy przestrzeni otwartej, czyli warunków idealnych, bez przeszkód. Jeżeli pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem znajdują się przeszkody, należy przewidzieć zmniejszenie zasięgu działania odpowiednio dla: drewna i gipsu o 5 do 20%, cegły od 20 do 40%, betonu zbrojonego od 40 do 80%. Przy przeszkodach metalowych, stosowanie systemów radiowych nie jest zalecane z uwagi na znaczne ograniczenie zasięgu działania. Negatywny wpływ na zasięg działania mają też napowietrzne i podziemne linie energetyczne dużej mocy oraz nadajniki sieci GSM umieszczone w bliskiej odległości urządzeń.

Kolejnym wyznacznikiem jest rodzaj przycisku. W przypadku jego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był on przystosowany do zmiennych warunków atmosferycznych oraz wykonany z wysokiej jakości materiałów, ponieważ będzie on używany często i przez osoby o różnej sile. Na nasz wybór wpływają również melodie oraz ich regulacja. Obecnie producenci oferują szeroką gamę dźwięków o bardzo dobrej jakości, znacznie przewyższające propozycje dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Aby dźwięk dzwonka nie przyprawiał nas o zawrót głowy, powinniśmy zwrócić uwagę na natężenie melodii, które nie powinno przekraczać 90dB.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium