Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Jaki PANEL LED wybrać ?

Panele LED – zamienniki typowych opraw świetlówkowych stosowanych w pomieszczeniach komercyjnych i nie tylko. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju panele led. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę ? Nadal wiele osób sugeruje się najniższą ceną nie zwracając uwagi na oferowaną jakość światła w stosunku do pobieranej energii czy sposób jego propagacji. A ma to wielki wpływ na nasz wzrok, odczytywanie barw, samopoczucie czy wydajność pracy. Nie zwracamy też uwagi na gwarancję czy na komponenty z jakich są wykonane. Wszystkie te cechy są ważne i przy wyborze powinnyśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Przedstawiamy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem DOBREGO panelu.

Linie światła na profilach LED

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED. Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu. 

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Dzwonek do drzwi - jak wybrać?

Dzwonek do drzwi - jak wybrać?

Urządzanie domu czy mieszkania to proces, który wymaga dobrze rozplanowanego miejsca na umieszczenie, nawet najmniejszego elementu. W momencie planowania często umyka właścicielom fakt zamontowania dzwonka. O tym, że dzwonek do drzwi jest potrzebny, nie trzeba nikogo przekonywać, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na komfort mieszkania. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, przez co łatwiej nam pominąć fakt pukania do drzwi a dzięki niemu będziemy wiedzieć, że ktoś nas odwiedził.

dzwonek do drzwi

 

Podstawowa klasyfikacja

Na rynku jest wiele rodzajów dzwonków do drzwi. Spośród szerokiej gamy możliwości można wyróżnić dzwonki przewodowe oraz bezprzewodowe. 

Decydując się na zakup dzwonka przewodowego, należy zwrócić uwagę na konieczny montaż okablowania, który w wykończonym pomieszczeniu może sprawić wiele trudności przy próbie ukrycia. Dzwonki montuje się w najbliższej odległości od drzwi wejściowych, a ich mechanizmy mogą być podłączone do instalacji elektrycznej o napięciu 6V lub 12V. Zaletą tego typu dzwonka jest jego niska cena. Jest to jednak inwestycja na lata, która przynieść może problem awaryjności. Ze względu na obecność kabli mogą wystąpić zwarcia, które będą wymagały ponownego podłączenia.

«Dzwonki domowe przewodowe»

 

Obecnie coraz częściej wybierane są domowe dzwonki bezprzewodowe. Ich największą zaletą jest oczywiście brak okablowania. Dzwonek i przycisk zasilane są baterią lub akumulatorem. Dzięki temu montaż oraz użytkowanie nie sprawia większego problemu.

«Dzwonki domowe bezprzewodowe»

 

przycisk dzwonka do drzwi

 

Parametry i funkcje

Dzwonki przewodowe i bezprzewodowe różnią się między sobą wielkością, zasięgiem, sygnałem dźwiękowym oraz przyciskiem.

Dobierając odpowiedni dla naszych potrzeb dzwonek, powinniśmy zwrócić uwagę na elementy, które przyczynią się do komfortowego użytkowania. Najważniejszym kryterium jest zasięg, który w terenie otwartym powinien wynosić od 50 do 60 metrów. Podany zasięg działania dotyczy przestrzeni otwartej, czyli warunków idealnych, bez przeszkód. Jeżeli pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem znajdują się przeszkody, należy przewidzieć zmniejszenie zasięgu działania odpowiednio dla: drewna i gipsu o 5 do 20%, cegły od 20 do 40%, betonu zbrojonego od 40 do 80%. Przy przeszkodach metalowych, stosowanie systemów radiowych nie jest zalecane z uwagi na znaczne ograniczenie zasięgu działania. Negatywny wpływ na zasięg działania mają też napowietrzne i podziemne linie energetyczne dużej mocy oraz nadajniki sieci GSM umieszczone w bliskiej odległości urządzeń.

Kolejnym wyznacznikiem jest rodzaj przycisku. W przypadku jego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był on przystosowany do zmiennych warunków atmosferycznych oraz wykonany z wysokiej jakości materiałów, ponieważ będzie on używany często i przez osoby o różnej sile. Na nasz wybór wpływają również melodie oraz ich regulacja. Obecnie producenci oferują szeroką gamę dźwięków o bardzo dobrej jakości, znacznie przewyższające propozycje dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Aby dźwięk dzwonka nie przyprawiał nas o zawrót głowy, powinniśmy zwrócić uwagę na natężenie melodii, które nie powinno przekraczać 90dB.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium