Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

0
Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Niezawodność i wydajność oraz spełnianie wymaganych norm to kluczowe parametry oświetlenia przemysłowego LED

Hale magazynowe i produkcyjne to miejsca, które wymagają wydajnego i niezawodnego oświetlenia. Oprócz niezawodności, światło emitowane przez oprawy musi spełniać rygorystyczne warunki określone w Polskich Normach, przepisach kodeksu pracy czy prawa budowlanego Powinno gwarantować równomierne natężenia i odpowiednią luminancję na płaszczyznach, gdzie odbywa się praca ludzka. Zapewnienie pracownikom odpowiedniego natężenia światła przy jak najmniejszym możliwym współczynniku olśnienia, gwarantuje wysoki komfort pracy i przekłada się na większą wydajność pracowników. Ta z kolei przekłada się na mniejsze koszty pracy. W połączeniu z oszczędnościami na wymianie oświetlenia, generują większe zyski pracodawcy, dzięki czemu firma staje się bardziej konkurencyjna. Sprzęt oświetleniowy montowany w zakładach, w których eksploatacja oświetlenia występuje przez kilkanaście godzin dziennie, musi być trwały i niezawodny. Oprawy tam montowane z reguły są trudno dostępne. Ewentualna naprawa czy wymiana takiego oświetlenia wymaga zastosowania specjalistycznych podnośników oraz wykwalifikowanej załogi. Przestoje w produkcji czy pracy magazynu generują dodatkowe koszty, na które w obecnych czasach, przy tak dużej konkurencji na rynku nie można sobie pozwolić.

 oświetlenie w miejscu pracy wymaganiaHala magazynowa w firmie Claudie Design oświetlona oprawami ROD

Oprawy oświetleniowe ROD

W naszej ofercie można znaleźć szeroką gamę opraw oświetleniowych, do hal produkcyjnych i magazynowych, które są  godne polecenia. Jednak w tym artykule chcielibyśmy się skupić na zaprezentowaniu opraw typu HIGH BAY UFO serii ROD. Spełniają one wszystkie wymagane normy, są niezawodne, co potwierdza 5-letnia gwarancja udzielana przez producenta, oraz cechują się przystępną ceną zakupu i dużą uniwersalnością.  Lampy przemysłowe ROD oferowane są w trzech wariantach poboru mocy,  100W, 150W oraz 200W. Wszystkie wersje wyróżnia ponadprzeciętna wydajność świetlna 140lm/W, mierzona za oprawą.

Specyfikacje poszczególnych modeli opraw w poniższych linkach:

Oprawa Przemysłowa ROD 100W
Oprawa Przemysłowa ROD 150W
Oprawa Przemysłowa ROD 200W

high bay rod uniled

Oprawa ROD 100W UNILED

Zastosowane w oprawach wydajne diody LED gwarantują wysokiej klasy światło o współczynniku oddawania kolorów Ra większym niż 80. W zależności od wersji, lampy HIGH BAY UFO serii ROD, mogą być wyposażone w system regulacji natężenia światła, powszechnie stosowanym w oświetleniu przemysłowym, sygnałem 1-10V. Funkcjonalność ta, wraz z zastosowaniem dodatkowych czujników natężenia, pozwala na regulację emitowanego światła z opraw w zależności od ilości wpadającego do pomieszczeń światła z zewnątrz. Użycie w instalacji dodatkowych czujników ruchu lub obecności, umożliwia wyłączenie lub pozostawienie minimalnego poziomu natężenia w przypadku, gdy w danym miejscu nie są prowadzone żadne prace.

W zależności od wysokości pomieszczenia i jego przeznaczenia można dobrać odpowiednią optykę opraw. W przypadku opraw ROD do wyboru producent pozostawia 2 rodzaje soczewek zawężających kąt strumienia świetlnego opraw do 60 lub 90 stopni.

akcesoria do opraw HIGH BAY ROD

Na zdjęciu pokazano soczewki skupiające i uchwyty montażowe do opraw ROD

Łatwy montaż to podstawa.

Do zalet opraw ROD należy zaliczyć również uniwersalność montażu. Standardowo oprawa posiada uchwyt wkręcany w jej obudowę, gdzie za pomocą łańcucha z karabińczykami LMS-ROD, można ją zwiesić bezpośrednio ze stropu. Drugim sposobem mocowania oprawy ROD jest zastosowanie uchwytu UMS-ROD, za pomocą którego w łatwy sposób przykręcimy oprawę w dowolnym miejscu (ściana, strop).

Montaż oprawy przemysłowej

Bezpieczeństwo dla oczu.

Dzięki wysokiej klasy układowi zasilającemu zastosowanemu w lampach ROD światło emitowane z nich nie posiada efektu migotania, często spotykanego w tańszych rozwiązaniach. System Flicker Free zapewnia ludziom pracującym w oświetlanym obiekcie dobre samopoczucie i wysoki komfort pracy.

Dział inwestycyjny NEO-LED

Jeżeli jesteś zarządcą lub użytkownikiem hali przemysłowej, produkcyjnej czy innego obiektu w którym jest potrzeba ograniczenia zużycia energii elektrycznej oraz poprawienia jakości światła skontaktuj się z naszym działem inwestycyjnym. Pomożemy Ci dobrać ilość i moc opraw do Twojego obiektu.
projekty@neoled.pl  tel: : 71 7976330  wew. 30  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium