Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Poznaj zastosowania opraw oświetleniowych marki PILA

0
Poznaj zastosowania opraw oświetleniowych marki PILA

  Historia produkcji oświetlenia w Polsce sięga 1922 r. Produkcja żarówek marki Philips rozpoczęła się w Warszawie jeszcze przed II Wojną Światową. Po wojnie zakłady zostały znacjonalizowane, jednak nie kończy to historii marki Philips w naszym kraju. W 1958 r. z inicjatywy Miejskiej Komisji Planowania Gospodarczego powstały zakłady Lumen w Pile. I to właśnie Piła stała się wówczas znana w Polsce z produkcji żarówek. Skojarzenia te do dzisiaj istnieją w świadomości wielu Polaków. W 1975 r. nastąpiło przekształcenie zakładów i zmiana ich nazwy na Polam Piła, a wraz z nimi powstała nowa marka Pila. Po przemianach ustrojowych w 1991 r. firma Philips wróciła do Polski po długiej nieobecności dokonując jednej z pierwszych dużych prywatyzacji. Przejęcie zakładów w Pile stało się szansą na rozwój polskiego przemysłu oświetleniowego. Przepływ kapitału i technologii z Zachodu pozwolił na utworzenie największego w tym rejonie Europy zakładu produkcji oświetlenia.

Obecnie fabryka w Pile daje zatrudnienie tysiącom osób, które zajmują się produkcją zarówno źródeł światła, jak i opraw oświetleniowych

W 2018 r. Philips Lighting Poland zmienił swoją nazwę na Signify Poland. Sama nazwa Philips pozostaje jako marka oświetlenia w ramach firmy Signify, do której dołącza także druga marka – PILA. Produkty PILA to budżetowe propozycje dla klientów ceniących sobie jakość marki Philips. Zostały zaprojektowane przez ten sam zespół inżynierów, co produkty Philips i podlegają tym samym restrykcyjnym badaniom jakości.

Signify factory

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę produktów marki PILA: 

Oprawy oświetleniowe Pila typu Highbay

Oprawy oświetleniowe Pila typu Highbay przeznaczone są głównie do magazynów i zakładów produkcyjnych. Wytrzymała konstrukcja i stopień szczelności IP65 sprawiają, że oprawy sprostają pracy nawet w cięższych warunkach. Pojedyncze zawiesie z hakiem montażowym w komplecie umożliwia łatwą i bezproblemową instalację. Do wyboru istnieją 2 warianty mocowe: 150W i 200W charakteryzujące się wysokim strumieniem świetlnym wynoszącym odpowiednio 15 000 lm i 20 000 lm, co umożliwia odpowiednie doświetlenie powierzchni nawet z dużych wysokości. Wskaźnik oddawania barw CRI 80 i temperatura barwowa 4000 K zapewniają dobrą jakość emitowanego światła. Dodatkowo w komplecie znajduje się złączka IP68, która pozwala na podłączenie oprawy oświetleniowej do zasilania bez utraty szczelności.

High Bay PILA LED

Naświetlacze Pila

Naświetlacze Pila to rodzina opraw o szerokim zakresie zastosowań. Występują aż w 6 wersjach mocy (od 10 W do 200 W) i w 2 temperaturach barwowych (3000 K i 4000 K). Ponadto niektóre wersje są dodatkowo wyposażone w czujnik ruchu. Stopień szczelności IP65 pozwala na zastosowanie opraw w warunkach zewnętrznych oraz w halach przemysłowych czy magazynach. Rozpiętość dostępnych strumieni świetlnych od 950 lm do 19 000 lm pozwala na łatwe dopasowanie odpowiedniej wersji oprawy do różnych aplikacji. Możliwość regulacji położenia oprawy i łatwość montażu powodują, że zakres zastosowań jest szeroki - od rozwiązań profesjonalnych po zastosowania domowe: oświetlenie ogrodu, wjazdu do garażu czy innego fragmentu działki.

Naświetlacz LED PILA 50W PIR

Hermetyczne oprawy oświetleniowe PILA

Hermetyczne oprawy oświetleniowe PILA to niezawodny wybór, który doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach przemysłowych takich, jak garaże, magazyny czy pomieszczenia produkcyjne. Oprawa występuje w 3 długościach: 598mm, 1198mm i 1498mm i odpowiednio w 3 wersjach strumienia świetlnego: 1700 lm, 3400 lm i 5400 lm, co pozawala na dopasowanie do konkretnej aplikacji. Obudowa z poliwęglanu, wysoki stopień szczelności IP65 w połączeniu z szerokim zakresem temperatur pracy (od -20°C do +30°C) dodatkowo pozwalają na zastosowanie tej rodziny opraw także w bardziej wymagających warunkach pracy. Regulowana odległość pomiędzy uchwytami i montaż oprawy „na click” do uchwytów czynią instalację łatwą i szybką. Oprawy mogą być montowane napowierzchniowo, jak i zwieszane za pomocą dołączonych do zestawu uchwytów.

Oprawy LED do garażu

Plafony PILA

Plafony PILA występują w 2 kształtach: owalnym i okrągłym. Mogą być montowane zarówno na ścianie, jak i suficie. Stopień szczelności IP65 i możliwość pracy w temperaturach od -20°C do +40°C pozwalają na zastosowanie opraw we wnętrzach i na zewnątrz. Moc 15 W i strumień świetlny 1400 lm dają możliwość aplikacji opraw w takich miejscach jak korytarze, klatki schodowe czy wejścia do budynków. Dodatkowo istnieje też wersja z czujnikiem ruchu (IP54, 1300 lm).

Plafony LED PILA

 

Belka oświetleniowa PILA

Belka oświetleniowa PILA to liniowa oprawa oświetleniowa o długości 1,2 m i strumieniu świetlnym 3000 lm. Może być montowana zarówno na ścianie, suficie i jako oprawa zwieszana. Estetyczna i trwała obudowa z poliwęglanu i podstawa oprawy z blachy stalowej czynią ją trwałą i wytrzymałą. Świetnie sprawdzi się w ogólnych zastosowaniach przemysłowych, oświetleniu garaży, magazynów i półek tam, gdzie nie jest wymagana podwyższona szczelność.

Belka LED do oświetlenia garażu i piwnicy

Panel PILA

Panele PILA znajdują zastosowanie w biurach, studiach fitness czy małych sklepach. Możliwość montażu w sufitach modułowych, kartonowo gipsowych, natynkowo lub jako oprawa zwieszana w połączeniu z 2 rozmiarami (30x30 cm i 60x60 cm) pozwalają na aplikację w różnorodnych miejscach.  Strumień świetlny 1200 lm w przypadku mniejszej i 3200 lm w przypadku większej oprawy przy dobrym oddawaniu barw CRI 80 i temperaturze barwowej 4000 K czynią ją jeszcze bardziej uniwersalną.

Panel led pila

Spoty PILA

Spoty PILA występują w 2 wersjach: ze zintegrowanym źródłem LED i w wersji na wymienne źródło LED z trzonkiem GU10. Wersje ze zintegrowanym źródłem są wyposażone w moduł LED zapewniający światło o temperaturze barwowej 2700 K i 4000 K i o strumieniu świetlnym odpowiednio 270 lm i 280 lm. Obudowa oprawy wykonana jest z poliwęglanu i daje możliwość regulacji kąta wychylenia reflektora.

Spoty LED PILA GU10

Downlighty PILA

Oprawy PILA typu Downlight występują w dwóch wersjach mocy 14 W i 22,5 W i w dwóch temperaturach barwowych 3000 K i 4000 K. Kompaktowe rozmiary oprawy pozwalają na bezproblemowy montaż w sufitach podwieszanych nawet tam, gdzie dysponujemy niewielką przestrzenią nad oprawą oświetleniową. Strumień świetlny dochodzący do 2200 lm i dobry wskaźnik oddawania barw CRI 80 pozwalają na zastosowanie oprawy w wielu pomieszczeniach takich, jak toalety, korytarze czy szatnie.

Downlighty PILA LED

 

Oprawy oświetleniowe PILA charakteryzują się dobrymi właściwościami świetlnymi i elektrycznymi, co pozwala na zapewnienie odpowiedniego oświetlenia przy jednoczesnej znacznej oszczędności energii w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światłami. Trwałość opraw oświetleniowych PILA również znacznie przewyższa rozwiązania konwencjonalne.

źródło: www.signify.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium