Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Linie światła na profilach LED

0
Linie światła na profilach LED

Linie światła na profilach LED.

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED (zdjęcie 1). Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu.   

profil do taśmy led

Zdjęcie 1. Profil LED z wklejoną taśmą LED  - klosz mleczny. 

Czy na każdym profilu można uzyskać linię światła?


Takie pytanie pada codziennie od Klientów na naszym Dziale Sprzedaży, gdyż coraz częściej takiego efektu oczekują. Niestety nie na każdym profilu da się uzyskać linię światła (zdjęcie 2), zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest ilość diod na module - im taśma led ma większe zagęszczenie diod tym lepiej tworzy efekt linii światła. Drugim ważnym aspektem jest odległość diod od przesłony - im jest ona większa tym efekt jest łatwiejszy do osiągnięcia. Niestety, im większa jest odległość źródła światła od przesłony, tym mniej światła emituje profil z taśmą. Reasumując oprawa wykonana na takim profilu ma zastosowanie bardziej dekoracyjne niż oświetleniowe. Ostatnim ważnym czynnikiem pozwalającym łatwo uzyskać linię światła jest odpowiedni klosz profilu. Spora grupa kloszy mlecznych, projektowana jest tak, aby przepuszczała jak najwięcej światła. Dlatego więc, tego typu klosze nie sprawdzają się dobrze w efekcie linii światła, gdyż widać przez nie punkty diod - dotyczy to np. kloszu mlecznego typu K z oferty firmy Kluśdesign.

punkty diod led

Zdjęcie 2. Oświetlenie mebli - profil led z kloszem mlecznym gdzie widoczne są punkty diod led.

Profile dedykowane do uzyskania efektu linii światła.

W ofertach producentów profili aluminiowych do pasków led coraz częściej można spotkać specjalne profile i przesłony dedykowane do uzyskania w łatwy sposób linii światła. Przykładem może być np. rodzina profili PDS firmy KLUŚ, tj. profile: PDS 4, PDS ZM, PDS-O, PDS-H,  w których wystarczy zastosować taśmę led o gęstości 120 LED /1m oraz specjalny klosz LIGER, aby osiągnąć efekt linii światła. Tego typu klosz jest również dostępny do większych profili z rodziny architektonicznej, tj. LARKO, LOKOM, LIPOD, GIZA LL (zdjęcie 3).

oświetlenie liniowe led

Zdjęcie 3.  Korytarz z liniowym oświetleniem led bez widocznych punktów wykonany na profilach Larko z przesłonką Liger.

Pisząc o zagadnieniu liniowego światła, nie można nie wspomnieć o dedykowanych rozwiązaniach, takich jak profile  LINO czy MIKRO LINE. Konstrukcja tych profili pozwoliła uzyskać efekt linii już przy taśmie o gęstości zaledwie 60 LED/1m. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w obrysowym oświetleniu.

Jeżeli nadal nie wiesz czy profil, który chcesz wybrać umożliwi Ci uzyskanie linii światła skontaktuj się z naszym Działem Pomocy. Nasi fachowcy chętnie doradzą Ci, jakie komponenty należy wybrać, a przy większej ilości naliczą odpowiedni RABAT. 

sklep@neoled.pl  tel.: 71 352 81 91 

Jeżeli szukasz inspiracji oświetleniowych sprawdź naszą galerię realizacji led.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium