Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Odpowiednie oświetlenie do nauki oraz miejsca pracy

0
Odpowiednie oświetlenie do nauki oraz miejsca pracy

Odpowiednio dobrane oświetlenie podczas nauki lub pracy przy biurku to nie tylko aspekt zdrowotny dla naszych oczu, ale również lepsza koncentracja oraz samopoczucie. W okresie jesienno-zimowym znacznie częściej musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem i dość często zdarza się, że bagatelizujemy fakt, iż oświetlenie ma na nas ogromny i bezpośredni wpływ. 

                                 Jaka jest rola oświetlenia w naszym życiu? - jak wpływa na proces uczenia się? Sprawdźmy!

wpływ oświetlenia na życie

 

 

Światło- czynnik, który decyduje o wszystkim...

naturalne oświetlenie

sztuczne oświetlenie led

 

Światło towarzyszy nam przez całe życie- za dnia jest to naturalne świtało słoneczne, natomiast po zmroku oświetlenie sztuczne. Być może właśnie dlatego, że jesteśmy do tego przyzwyczajeni i mamy nieograniczony dostęp- nie zwracamy na nie większej uwagi. Od oświetlenia, jego jakości oraz natężenia w dużej mierze zależy nasze samopoczucie, które dodatkowo warunkuje wiele ludzkich zachowań.

Więcej na ten temat -> Bezpieczne oświetlenie

 

 

Dobre oświetlenie kluczem do sukcesu edukacyjnego

Odpowiednio dopasowane oświetlenie podczas nauki przekłada się na wzrost jej efektywności oraz korzystnie wpływa na samopoczucie uczącego się i jego zdolność koncentracji. Zarówno oświetlenie w szkolnych pomieszczeniach jak i oświetlenie biurka w domowych warunkach powinno zawierać właściwe światło. Często zdarza się, że nie mamy wpływu na oświetlenie, które otacza nas w szkole lub pracy. Dlatego też powinniśmy zadbać o to aby oświetlenie w naszym domu wpływało na nas korzystnie. Aby pomóc w uporaniu się z tym tematem przygotowaliśmy zestawienie kilku porad, o których warto pamiętać gdy poszukujemy oświetlenia biurka do pracy czy nauki.

                            oświetlenie led w szkole

 

 

Wybierz odpowiednie źródło światła

Dobre biurkowe oświetlenie powinno posiadać optymalną jasność, która przy obecnej technologi LED wyrażana jest w lumenach (lm). Zasada jest prosta- im więcej lumenów, tym więcej światła daje żarówka. Optymalna jasność dla oka podczas nauki to taka, która emituje około 1000lm. Mogłoby się wydawać, że do oświetlenia miejsca nauki najlepsza będzie żarówka o jak największej mocy. W rzeczywistości taki wybór światła spowoduje szybkie zmęczenie oczu więc sięgajmy po produkty LED, które posiadają moc od 4W do 11W. Obok jasności ważną kwestią jest też barwa światła. Najlepiej zadbajmy o to, aby żarówka emitowała białe światło o chłodnej temperaturze barwowej, zawierającej dużo składnika niebieskiego, które pobudza do działania, sprzyja koncentracji i pomaga się skupić. Kolejnym istotnym parametrem jest wskaźnik oddawania barw CRI [Ra], który określa się w skali od 1 do 100. Im wskaźnik jest wyższy, tym bardziej realistyczne będą kolory przedmiotów - wybierajmy oświetlenie LED, którego wskaźnik oddawania barw jest równy bądź wyższy 80 Ra.
 

Szukasz odpowiedniego źródła światła? kliknij tutaj -> Źródła światła

Pamiętajmy też, że pracując nie tylko sporządzamy notatki czy przeglądamy dokumenty, ale również bardzo często korzystamy z komputera lub urządzenia, które emituje szkodliwe dla oka światło. Warto wiedzieć, że zbyt duży kontrast pomiędzy ekranem urządzenia, a otoczeniem negatywnie wpływa na wzrok. Więc rozsądnym rozwiązaniem jest wybór żarówki LED lub lampki biurkowej z możliwością ściemniania. Dzięki nim dostosujesz ilość i barwę światła do wykonywanych przy biurku czynności.

Żarówki z funkcją ściemniania -> Źródła światła

Lampki biurkowe z funkcją ściemniania -> AWAN -> ISTI -> DOSAN -> COSMOS

 

Postaw na funkcjonalność

Oświetlenie biurka powinno być funkcjonalne i dostosowane do domowników. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na ustawienie lampki a zależy ono przede wszystkim od faktu czy jesteśmy prawo czy leworęczni. W przypadku osób praworęcznych źródło światła powinno być ustawione z lewej strony, natomiast u leworęcznych lampka powinna być ustawiona z prawej strony, by promień światła nie był niczym przysłonięty. Idealne zastosowanie w tym przypadku mają lampki z regulowanym ramieniem, które nie wymagają przenoszenia i pozwalają w szybki i łatwy sposób dostosować się do potrzeb wielu osób. Warto również zwrócić uwagę, na możliwość regulacji natężenia światła oraz na odległość pomiędzy źródłem światła a oświetlaną powierzchnią, która nie powinna przekraczać 35 cm.

 

Design to dopełnienie całości

W momencie kiedy zastosujemy się do powyższych porad możemy skupić się na aspekcie dekoracyjnym. Nie możemy zapomnieć o wyglądzie oprawy, ponieważ to od niej zależeć będzie charakter danego miejsca i wyjątkowy klimat. Odpowiednim doborem lampy możemy dodatkowo wzbogacić miejsce pracy, tworząc pożądaną atmosferę.

 

lampka biurkowa led                   lampka biurkowa led

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium