Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Oświetlenie dekoracyjne, czyli jak wykorzystać światło w aranżacji wnętrz

0
Oświetlenie dekoracyjne, czyli jak wykorzystać światło w aranżacji wnętrz

Przy urządzaniu pomieszczeń mieszkalnych w głównej mierze największą uwagę przykładamy do aranżacji, które stanowić będą funkcjonalną oraz atrakcyjną formę wnętrz. Jednak odpowiednio zaplanowane oświetlenie jest niezwykle istotne, gdyż światło nie tylko rozprasza ciemność, ale także zapewnia odpowiednią atmosferę, oddziałuje na nasze samopoczucie oraz wydobywa charakter wnętrz.


Rodzaje oświetlenia w aranżacji wnętrz

Pośród szerokiego asortymentu oświetleniowego, który oferuje nam rynek możemy wyróżnić trzy zasadnicze typy oświetlenia: ogólne, miejscowe, oraz dekoracyjne.

 

  • Oświetlenie ogólne- jest to forma oświetlenia, która zastępuje w pomieszczeniach światło dzienne. Głównym zadaniem tego oświetlenia jest równomierne rozświetlenie pomieszczeń- taki efekt spełniają oprawy sufitowe (lampy wiszące i żyrandole), które dają rozproszone lub bezpośrednie światło. «Oświetlenie ogólne »

  • Oświetlenie miejscowe (kierunkowe)- jest uzupełniającą formą oświetlenia głównego. Zapewnia odpowiednią jasność stref, w których wykonywane są rozmaite czynności. Do tego typu oświetlenia zaliczyć możemy lampy stojące, stołowe i podłogowe. «Oświetlenie miejscowe»

  • Oświetlenie dekoracyjne- świetnie nadaje się do wyeksponowania wybranych detali i pozwala na wydobycie atutów podświetlanego przedmiotu. Produkty oświetleniowe spełniające funkcję dekoracyjną to lampy na wysięgnikach, taśmy LED, reflektory, oczka sufitowe, oprawy schodowe itp.

 

Odpowiedni dobór oświetlenia jest konieczny dla dobrej ekspozycji naszego wnętrza i wyróżnienia znajdujących się w nich przedmiotów. Dobrze dobrane oświetlenie jest fundamentem, który nadaje charakter pomieszczeniom, dopełnia każdy wystrój, pomaga podkreślić walory, a także wzmocnić kolor lub skierować uwagę na konkretne przedmioty. Podświetlenie stopni schodowych, punktowe światło skierowane na ważny element wystroju czy gra świateł na ścianie lub podświetlone wnęki to jedynie nieliczne sposoby na wyjątkową aranżację przy pomocy światła.

 

    podwieszany sufit z oświetleniem led w salonie salon z podwieszanym sufitem i ledami

 

Wykorzystanie światła jako elementu ozdoby

 

Sufit podwieszany oraz ściana

Dużą popularnością wśród nowinek budowniczych cieszą się sufity podwieszane oraz naścienne konstrukcje z płyt OSB, które również możemy wykorzystać jako element dekoracyjny we wnętrzach. Zainstalowanie w konstrukcji taśm LED sprawi, że całość stanie się bardziej przestrzenna. Dodatkowym atutem takiej instalacji jest możliwość wyboru dowolnych barw światła np. taśmy RGB, które można sterować za pomocą pilota pozwalają na dowolne dostosowanie barwy do naszego nastroju lub okazji. Jak w szybki sposób wykonać taki zabieg dekoracyjny prezentujemy w naszym artykule.

«Oświetlenie LED w salonie»

              oświetlenie led schodów              oświetlenie w przedpokoju

 

Wnęka

Wnęki czy nisze architektoniczne są ciekawą alternatywą do stworzenia wyjątkowych aranżacji świetlnych. Do ich podświetlenia doskonale sprawdzą się reflektorowe oprawy LED. Jest to rozwiązanie, które pozwala nam na nieograniczoną modernizację, ponieważ tego typu oświetlenie możemy dowolnie dostosować do swoich potrzeb zmieniając jedynie kolor czy natężenie światła. Podświetlenie tego typu sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też w sypialni, przedpokoju, korytarzu lub w łazience- w łatwy i szybki sposób pozwoli nam na podkreślenie detali.

   oświetlenie led we wnękach      oświetlenie led we wnękach w łazience  

 

Bezpieczne i eleganckie schody

Schody z odpowiednim oświetleniem tworzą wyjątkowy element dekoracyjny. Oprócz funkcjonalnej strony schodów powinniśmy zwrócić uwagę na ich doświetlenie, które dostarcza wiele walorów estetycznych oraz znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Warto więc sięgnąć po schodowe oprawy oświetleniowe 
«Oprawy LED schodowe» lub taśmę LED. Wykonanie oświetlenia taśmą LED przy odpowiednio dobranym asortymencie nie wymaga od nas zatrudnienia fachowców. Jesteśmy w stanie sami zainstalować wyjątkową instalację świetlną. Jak zrobić to samemu prezentujemy w naszym artykule

«Oświetlenie schodów »

 

          oświetlenie krętych schodów               oświetlenie led na schodami

 

Zastosowanie światła jako dekoracji sprawdza się w każdym pomieszczeniu. W sypialni pomaga wykreować przytulny i romantyczny nastrój, w salonie tworzy wyjątkowy charakter zaś w łazience służy do podświetlenia luster i wnęk. Dodatkowym atutem są niskie koszty instalacji oraz długi czas eksploatacji przy niskim poborze energii. Nasza firma oferuje oświetlenie do nieograniczonych aranżacji przestrzeni a świadczą o tym wykonane realizację, które można zobaczyć tutaj «Nasze realizacje »

 

salon z oświetleniem led

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium