Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Jaki PANEL LED wybrać ?

Panele LED – zamienniki typowych opraw świetlówkowych stosowanych w pomieszczeniach komercyjnych i nie tylko. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju panele led. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę ? Nadal wiele osób sugeruje się najniższą ceną nie zwracając uwagi na oferowaną jakość światła w stosunku do pobieranej energii czy sposób jego propagacji. A ma to wielki wpływ na nasz wzrok, odczytywanie barw, samopoczucie czy wydajność pracy. Nie zwracamy też uwagi na gwarancję czy na komponenty z jakich są wykonane. Wszystkie te cechy są ważne i przy wyborze powinnyśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Przedstawiamy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem DOBREGO panelu.

Linie światła na profilach LED

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED. Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu. 

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Oświetlenie schodów

Oświetlenie schodów

Oświetlenie schodów

 Nasz sposób na podświetlenie schodów.

 Schody, które podświetlaliśmy zostały na etapie obróbki stolarskiej przygotowane pod liniowe oświetlenie led. Przygotowanie to polegało na wyfrezowaniu w stopniach kanałków umożliwiających osadzenie liniowych opraw led. Ważną czynnością poprzedzającą montaż oświetlenia led jest również rozprowadzenie przewodu zasilającego oświetlenie. My tą czynność wykonaliśmy podczas montażu schodów.

1. Schody przygotowane do montażu:

oświetlenie schodów

Na zdjęciu widać otwór pod oświetlenie led, wyfrezowany przez stolarza na etapie wykonania stopni schodów.
W otworze tym osadzimy liniowe oprawy led. Przewód widoczny na zdjęciu posłuży do zasilenia opraw led. Przewód został przeciągnięty pomiędzy wszystkimi stopniami na etapie instalacji schodów.

kanałek do montażu oświetlenia led

Poniżej zdjęcie opraw led, które zamontujemy pod stopniami schodów. Do naszych stopni potrzebowaliśmy  listw led o długości 85cm. Oprawy zostały wykonane przez serwis ledynawymiar24.pl

Pojedyncza oprawa pobiera ok. 4,5W mocy i wykonana jest z aluminiowej obudowy, która dobrze odprowadzi ciepło z ledów i pozwoli na długie niezawodne ich użytkowanie. Kierując się nazewnictwem ze strony ledynawymiar24.pl  nasz system oświetlenia to "światło podstawowe", a rodzaj oprawy to system do  "wbudowania ". Koszt jednej oprawy to ok. 43 zł. brutto.

oprawy led

2. Montaż oświetlenia led w schodach:

Przecinamy przewody, a następnie ściągamy z ich końców izolację.

montaż oświetlenia

instalacja elektryczna pod ledy

Skręcamy ze sobą pary przewodów zachowując prawidłową biegunowość, a następnie je cynujemy.

przewody zasilające ledy

Zdejmujemy osłonkę z oprawy led, a następnie do jej końca w wyznaczonych miejscach lutujemy wcześniej przygotowany przewód zachowując prawidłową polaryzację. 

lutowanie przewodów

podłączenie opraw led

Po przylutowaniu montujemy klosz oprawy. 

liniowe oprawy led

Czynności obróbki przewodów i lutowania powielamy dla wszystkich opraw.

Zasilamy oprawy, aby sprawdzić czy wszystkie świecą. W naszym systemie oświetlenia używamy jednego centralnego zasilacza wtyczkowego umieszczonego pod schodami.

oświetlenie led schodów

2. Wklejamy oprawy w kanałki stosując uniwersalny klej montażowy.

listwy led klejone do schodów

Do wyschnięcia kleju blokujemy oprawy.

klejenie oświetlenia do stopni schodów

Po wyschnięciu kleju ściągamy blokady i cieszymy się osiągniętym efektem :)

podświetlenie schodów ledami

oświetlenie schodów 

Podsumowanie:

- koszt opraw: 11szt. x 43zł. = 473zł.

- koszt zasilacza: ok. 60zł.

- koszt przewodu: ok. 10zł.

producent: ledynawymiar24.pl

masz pytania: tel. 71 352 81 91

Łączny koszt oświetlenia ok.: 543zł. brutto

Czas montażu pokazanego na załączonych zdjęciach 2-3 godziny.

>> Sprawdź inne rozwiązania do oświetlenia schodów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium