Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Oświetlenie biurowe

Jakie oświetlenie do biura 
Oświetlenie pomieszczeń biurowych stanowi bardzo ważne zagadnienie. W pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie, co stanowi praktycznie większość naszego dnia. Dlatego wielogodzinna praca biurowa powinna przebiegać w odpowiednich dla wzroku warunkach. Biuro – zaliczane jest do pomieszczeń pracy stałej i podlega rygorystycznym normom oświetlenia. Zmęczenie wzroku, osłabienie koncentracji, brak siły do działania, złe samopoczucie to najczęstsze dolegliwości spowodowane niedostatecznym oświetleniem przestrzeni biurowych. Nieodpowiednie oświetlenie pomieszczeń biurowych jest wymieniane w grupie niebezpiecznych i szkodliwych czynników występujących w procesie pracy, mogących przyczynić się do problemów zdrowotnych oraz zwiększenia uciążliwości pracy (przemęczenie, mniejsza wydajność). Każdy pracodawca zgodnie z art. 207, ust. 2 Kodeksu pracy zobowiązany jest chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Jednym z elementów składających się na wysoki standard komfortu pracy jest właśnie oświetlenie. Prawidłowy, zgodny z wytycznymi dobór światła przekłada się na wygodę widzenia pracownika, a co za tym idzie - ułatwia mu wykonywanie zawodowych obowiązków, zwiększa wydolność i efektywność działań, pozytywnie wpływa na jego nastrój i nastawienie do pracy.

Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Jaki PANEL LED wybrać ?

Panele LED – zamienniki typowych opraw świetlówkowych stosowanych w pomieszczeniach komercyjnych i nie tylko. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju panele led. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę ? Nadal wiele osób sugeruje się najniższą ceną nie zwracając uwagi na oferowaną jakość światła w stosunku do pobieranej energii czy sposób jego propagacji. A ma to wielki wpływ na nasz wzrok, odczytywanie barw, samopoczucie czy wydajność pracy. Nie zwracamy też uwagi na gwarancję czy na komponenty z jakich są wykonane. Wszystkie te cechy są ważne i przy wyborze powinnyśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Przedstawiamy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem DOBREGO panelu.

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Elementarz majsterkowicza: O czym pamiętać montując oświetlenie led do akwarium?

Elementarz majsterkowicza: O czym pamiętać montując oświetlenie led do akwarium?

Oświetlenie LED do akwariów stało się preferowanym wyborem wielu hobbystów, o ile nie większości. Dzisiejszy opiekun akwarium oczekuje nie tylko funkcjonalności, ale też stylu i dobrego wyglądu, a diody LED są w stanie to zapewnić.

Dla tych, którzy są bardziej technicznie nastawieni i mniej zainteresowani wyglądem, technologia LED jest bardzo interesująca, dzięki zwiększonej kontroli światła i dużej ilości parametrów, takich jak ściemnianie czy efekty specjalne.

Oczywiście wszyscy wiemy też, że diody LED są:

  • energooszczędne,
  • długotrwałe,

dlatego sprawdzają się w tak wielu zastosowaniach oświetleniowych. To powiedziawszy, spójrzmy na oświetlenie LED w kontekście akwarium, ponieważ jest kilka rzeczy, które trzeba w tym temacie znać i zapamiętać.

Wilgotność i ciepło są wrogami diod LED

Wilgotność skraca i pogarsza żywotność, podczas gdy ciepło nie tylko bezpośrednio zmniejsza ilość światła wytwarzanego przez diody LED, ale ponadto może spowodować jego przedwczesną awarię. Ale uwaga – można tego uniknąć mądrze, dobierając system oświetlenia LED, stosując się krok po kroku do instrukcji montażu i środków ostrożności.

IP67 – co to jest?

IP67 jest standardem ochrony przed wnikaniem wody i pyłu. Ten stopień ochrony osiągany jest wtedy, gdy lampa może być zanurzona na głębokość jednego metra przez minimum trzydzieści minut. Równie ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli instrukcja dotycząca oprawy LED do akwarium ostrzega przed jakimkolwiek kontaktem lampy z wodą i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, w którym system oświetlenia zostanie spryskany lub wpadnie do zbiornika, gwarancja nie zostanie uznana.

moduł LED wodoodporny IP68

Inne porady

Niektóre fluorescencyjne systemy oświetleniowe mogą tworzyć nieco zakłóceń. Aby tak nie było upewnij się, że odległość między oświetleniem, a jakimkolwiek innym sprzętem, które może znajdować się w pobliżu jest odpowiednia.

Jeśli planujesz zainstalować swoje oświetlenie w obudowie, w której będziesz używać klipsów mocujących, aby przymocować lekkie urządzenie do solidnej powierzchni akwarium - ważne jest, aby pozostawić lukę między światłem a powierzchnią, aby ciepło miało gdzie uciekać. Oprócz uchwytu montażowego należy również upewnić się, że sama obudowa ma dobry otwór wentylacyjny, dla pozbycia się ciepła i wilgoci.

Jaka moc?

Wiedza o tym, ile mocy potrzebujesz, jest związana z tym, co trzymasz w swoim akwarium. Oczywiście następujący moduł led: 

moduł led rx3 stark

https://www.neoled.com.pl/Modul_LED_RX_3_STARK_0,72W_12V_DC_bialy_zimny_BERGMEN.html 

oferuje wydajne oświetlenie punktowe, nadal musisz przestrzegać wytycznych dotyczących ilości światła dostarczanego do akwarium. Jeśli nie trzymasz w akwarium koralowców lub żywych roślin i musisz tylko zaspokoić potrzeby oświetleniowe ryb, wtedy nie trzeba wielkiej mocy.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o diody LED i oświetlenie akwarium, jak widać należy zwrócić uwagę na kilka szczególnych kwestii. Będąc punktową formą oświetlenia, diody LED różnią się bardzo od oświetlenia fluorescencyjnego lub żarowego. Najważniejszą zaletą oferowaną przez technologię LED jest sterowalność cyfrowa. Dzięki ogromnym inwestycjom w technologię LED wszyscy hobbyści mogą dzisiaj czerpać korzyści z ciągłej poprawy wydajności tego rozwiązania w pasji akwarystycznej. Oczywiście nie zaszkodzi przy ich zakupie skorzystać z pomocy profesjonalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium