Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Linie światła na profilach LED

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem technologii LED, na rynku oświetleniowym mocno rozwinęły się różnego rodzaju profile do taśm i modułów LED. Pełnią one funkcję obudowy dla "mało estetycznego" paska z diodami LED i radiatora, przez co wydłużają żywotność i redukują efekt olśnienia, a przede wszystkim umożliwiają osiąganie bardzo ciekawych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu coraz powszechniej są stosowane w naszym otoczeniu. 

Jak oszczędzać na energii cieplnej? RGT-01 to jest rozwiązanie!

Nasza świadomość ekologiczna pogłębia się z roku na rok i coraz częściej przyznajemy rację, że warto oszczędzać energię cieplną w naszych domach i mieszkaniach ze względu na dobro środowiska oraz naszego portfela. Niestety nie wszyscy z nas mają pełną kontrolę nad temperaturą- chcemy być proekologiczni, ale nie do końca wiemy, jak odpowiedzialnie zarządzać ogrzewaniem.

Odpowiednie oświetlenie do nauki oraz miejsca pracy

Odpowiednio dobrane oświetlenie podczas nauki lub pracy przy biurku to nie tylko aspekt zdrowotny dla naszych oczu, ale również lepsza koncentracja oraz samopoczucie. W okresie jesienno-zimowym znacznie częściej musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem i dość często zdarza się, że bagatelizujemy fakt, iż oświetlenie ma na nas ogromny i bezpośredni wpływ.  Jaka jest rola oświetlenia w naszym życiu? - jak wpływa na proces uczenia się? Sprawdźmy!

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Temperatura barwowa źródeł światła LED

Temperatura barwowa źródeł światła LED

To, czy światło emitowane przez źródło światła ma postać chłodną czy ciepłą określa się za pomocą wyglądu barwowego lub temperatury barwowej (CCT). W materiałach marketingowych i kartach charakterystyki produktów LED często określa się ją w stopniach Kelwina (K). Wystarczy zapamiętać, że im temperatura barwowa jest większa, tym wygląd światła jest zimniejszy (bardziej niebieski).

Żarówki LED emitujące ciepłe białe światło (o temperaturze 2700 K lub 3000 K) stosuje się często tam, gdzie światło ma być relaksujące. Zwykle używa się ich więc w domach i restauracjach oraz w niektórych sklepach charakteryzujących się ciepłą atmosferą/ nastrojem. Każdy jednak może mieć upodobania kulturowe bądź własne, więc należy zawsze porozmawiać z klientem o jego osobistych wymaganiach.

Neutralne, białe żarówki LED (4000 K) najczęściej stosuje się w restauracjach typu fast food oraz w budynkach z dużą ilością przeszkleń i stali. Żarówki LED o temperaturze CCT wynoszącej 5000 K lub więcej (chłodna biel) pracują lepiej przy dużym natężeniu oświetlenia – kiedy natężenie jest niższe, ich światło może wydawać się mdłe lub szare. Na świeżym powietrzu zimne żarówki LED dobrze sprawdzają się w oświetlaniu elementów wodnych, takich jak fontanny. Oprócz większej skuteczności świetlnej zimne światło kojarzone jest z nocą – przypomina oświetlenie księżyca. Tak się składa, że światło księżyca ma temperaturę około 4100 K - 4200 K.

„Im temperatura barwowa jest większa, tym wygląd światła jest zimniejszy (bardziej niebieski)”.

Należy też pamiętać, że żarówki LED o ciepłym świetle emitują nieco mniej lumenów na wat niż te o świetle zimnym. Podobnie żarówki LED o wysokim wskaźniku oddawania barw (CRI) emitują mniej światła niż te o niskim CRI.

temperatura barwowa światła  led

barwa światła led

Poniższe zdjęcia pokazują ten sam pokój oświetlony żarówkami led o różnej temperaturze barwowej:

 1. światło LED białe ciepłe 2200K

barwa światła 2200K

 2. światło LED białe ciepłe 2700K

barwa światła 2700K

 3. światło LED białe neutralne 4000K

barwa światła 3000K

 5. światło LED białe zimne 5000K

barwa światła 5000K

 6. światło LED białe zimne 6500K

barwa światła 6500K

źródło: www.lighting.philips.pl
zamów produkty: LED Philips

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium