Opinie o Nas
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Oświetlenie LED w praktyce
Oświetlenie biurowe

Jakie oświetlenie do biura 
Oświetlenie pomieszczeń biurowych stanowi bardzo ważne zagadnienie. W pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie, co stanowi praktycznie większość naszego dnia. Dlatego wielogodzinna praca biurowa powinna przebiegać w odpowiednich dla wzroku warunkach. Biuro – zaliczane jest do pomieszczeń pracy stałej i podlega rygorystycznym normom oświetlenia. Zmęczenie wzroku, osłabienie koncentracji, brak siły do działania, złe samopoczucie to najczęstsze dolegliwości spowodowane niedostatecznym oświetleniem przestrzeni biurowych. Nieodpowiednie oświetlenie pomieszczeń biurowych jest wymieniane w grupie niebezpiecznych i szkodliwych czynników występujących w procesie pracy, mogących przyczynić się do problemów zdrowotnych oraz zwiększenia uciążliwości pracy (przemęczenie, mniejsza wydajność). Każdy pracodawca zgodnie z art. 207, ust. 2 Kodeksu pracy zobowiązany jest chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Jednym z elementów składających się na wysoki standard komfortu pracy jest właśnie oświetlenie. Prawidłowy, zgodny z wytycznymi dobór światła przekłada się na wygodę widzenia pracownika, a co za tym idzie - ułatwia mu wykonywanie zawodowych obowiązków, zwiększa wydolność i efektywność działań, pozytywnie wpływa na jego nastrój i nastawienie do pracy.

Oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie opraw High Bay ROD

Oświetlenie LED to duże oszczędności na energii elektrycznej i szybki zwrot z inwestycji

Drożejąca energia elektryczna coraz częściej wymusza na użytkownikach lokali wielkopowierzchniowych (magazyny, hale produkcyjne) szukania oszczędności w jej poborze. Jednym z prostszych, a zarazem skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd, jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na zintegrowane oprawy led. W obecnym czasie można je nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do tego co obserwowaliśmy jeszcze 2-3 lata temu. Dzięki temu inwestycja w nowe oświetlenie zwraca się już po roku. Niestety, wraz ze spadkiem cen na rynku, pojawiło się wiele opraw oświetleniowych, które poza niską ceną nie oferują nic więcej. Ich zastosowanie może wiązać się z dużymi problemami wynikającymi z szybkiej awarii. Często zdarza się, że tanie oprawy oświetleniowe nie spełniają Polskich Norm, które narzucane są przez prawo a parametry podawane przez producentów w karcie katalogowej w rzeczywistości są gorsze od rzeczywistych. 

Jaki PANEL LED wybrać ?

Panele LED – zamienniki typowych opraw świetlówkowych stosowanych w pomieszczeniach komercyjnych i nie tylko. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju panele led. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę ? Nadal wiele osób sugeruje się najniższą ceną nie zwracając uwagi na oferowaną jakość światła w stosunku do pobieranej energii czy sposób jego propagacji. A ma to wielki wpływ na nasz wzrok, odczytywanie barw, samopoczucie czy wydajność pracy. Nie zwracamy też uwagi na gwarancję czy na komponenty z jakich są wykonane. Wszystkie te cechy są ważne i przy wyborze powinnyśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Przedstawiamy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem DOBREGO panelu.

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Temperatura barwowa źródeł światła LED

Temperatura barwowa źródeł światła LED

To, czy światło emitowane przez źródło światła ma postać chłodną czy ciepłą określa się za pomocą wyglądu barwowego lub temperatury barwowej (CCT). W materiałach marketingowych i kartach charakterystyki produktów LED często określa się ją w stopniach Kelwina (K). Wystarczy zapamiętać, że im temperatura barwowa jest większa, tym wygląd światła jest zimniejszy (bardziej niebieski).

Żarówki LED emitujące ciepłe białe światło (o temperaturze 2700 K lub 3000 K) stosuje się często tam, gdzie światło ma być relaksujące. Zwykle używa się ich więc w domach i restauracjach oraz w niektórych sklepach charakteryzujących się ciepłą atmosferą/ nastrojem. Każdy jednak może mieć upodobania kulturowe bądź własne, więc należy zawsze porozmawiać z klientem o jego osobistych wymaganiach.

Neutralne, białe żarówki LED (4000 K) najczęściej stosuje się w restauracjach typu fast food oraz w budynkach z dużą ilością przeszkleń i stali. Żarówki LED o temperaturze CCT wynoszącej 5000 K lub więcej (chłodna biel) pracują lepiej przy dużym natężeniu oświetlenia – kiedy natężenie jest niższe, ich światło może wydawać się mdłe lub szare. Na świeżym powietrzu zimne żarówki LED dobrze sprawdzają się w oświetlaniu elementów wodnych, takich jak fontanny. Oprócz większej skuteczności świetlnej zimne światło kojarzone jest z nocą – przypomina oświetlenie księżyca. Tak się składa, że światło księżyca ma temperaturę około 4100 K - 4200 K.

„Im temperatura barwowa jest większa, tym wygląd światła jest zimniejszy (bardziej niebieski)”.

Należy też pamiętać, że żarówki LED o ciepłym świetle emitują nieco mniej lumenów na wat niż te o świetle zimnym. Podobnie żarówki LED o wysokim wskaźniku oddawania barw (CRI) emitują mniej światła niż te o niskim CRI.

temperatura barwowa światła  led

barwa światła led

Poniższe zdjęcia pokazują ten sam pokój oświetlony żarówkami led o różnej temperaturze barwowej:

 1. światło LED białe ciepłe 2200K

barwa światła 2200K

 2. światło LED białe ciepłe 2700K

barwa światła 2700K

 3. światło LED białe neutralne 4000K

barwa światła 3000K

 5. światło LED białe zimne 5000K

barwa światła 5000K

 6. światło LED białe zimne 6500K

barwa światła 6500K

źródło: www.lighting.philips.pl
zamów produkty: LED Philips

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium