Opinie o Nas
Nam możesz zaufać

Posiadamy Certyfikat rzetelności i wiarygodności.

Certyfikat Wiarygodności i Rzetelności dla NeoLed

NeoLed z Certyfikatem Dbałości o Prawa Klienta

NeoLed - firma przyjazna naturze

Zmień oświetlenie na LED z NEO-LED

Jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości, w których występują obszary o intensywnej eksploatacji oświetlenia? Chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej zmieniając  oświetlenie na ledowe i potrzebujesz pomocy ?  Kliknij w ten link i skontaktuj się z naszym działem inwestycji i projektów, który pomoże dobrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego obiektu.

Zobacz więcej

Oświetlenie do makijażu, które pozwoli Ci zrobić perfekcyjny make-up w Twojej łazience

0
Oświetlenie do makijażu, które pozwoli Ci zrobić perfekcyjny make-up w Twojej łazience

Co jest potrzebne, aby perfekcyjnie wykonać makijaż? Większość z pewnością odpowie, że wysokiej jakości kosmetyki. Choć to prawda, same kosmetyki nie zapewnią Ci idealnego efektu. Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie stanowiska do wykonywania makijażu. To od niego zależy prawidłowy dobór kolorów podkładu, ilość nakładanego kosmetyku czy dokładność wykonanego makijażu. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp i czy lustra z oświetleniem do makijażu są dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego oświetlenie do makijażu jest tak ważne?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy spojrzeć na ilość odcieni podkładów, bronzerów i cieni do powiek. W źle oświetlonym pomieszczeniu bardzo łatwo o błąd, który spowoduje, że zamiast poprawić swój wygląd, w najlepszym razie zafundujemy sobie efekt maski na twarzy.

Lustro z oświetleniem do makijażu pozwoli Ci także precyzyjnie wykonać wszelkie pociągnięcia eyelinerem czy tuszem oraz równomiernie rozłożyć kosmetyk na twarzy. Wykonanie makijażu nie jest możliwe w pomieszczeniach zbyt ciemnych lub oświetlonych w nieodpowiedni sposób np. zbyt mocnymi lampami tworzącymi ostre cienie.

Najlepsze do makijażu jest światło naturalne. Niestety nie zawsze jest możliwe skorzystanie z niego. Większość łazienek pozbawiona jest okna. W takich pomieszczeniach niezbędne jest oświetlenie łazienkowe LED, które zapewni Ci odpowiednie warunki do wykonania makijażu. Oświetlenia będziesz potrzebować także wtedy, gdy wykonujesz swój makijaż wieczorem w pomieszczeniach z dostępem do okna.

Gdzie przyda się dobre oświetlenie do makijażu?

Każdy gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w odpowiednie oświetlenie do makijażu, nawet jeśli dysponujesz dużym oknem i wykonujesz makijaż w dzień. Światło słoneczne zależy także od pogody, a ona może być różna. W zachmurzone i deszczowe dni również musisz wykonać perfekcyjny makijaż dla klientek. Zatem bez dobrej lampy żaden gabinet się nie obejdzie.

Lustro z oświetleniem LED do makijażu przyda się także w domu każdej kobiety. Powinno się ono znaleźć w miejscu, w którym najczęściej wykonujesz makijaż. Może być to niewielka toaletka w sypialni lub łazience. Zwróć szczególną uwagę na dobór lamp lub kinkietów w tych miejscach. Dobre oświetlenie do makijażu musi spełniać konkretne parametry techniczne, o których wspominamy w dalszej części artykułu. Warto także zwrócić uwagę na same oprawy świetlne, które muszą być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. W końcu są ważnym elementem aranżacji wnętrza zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Parametry najlepszego oświetlenia do makijażu

Nie wszystkie lampy LED nadają się jako oświetlenie lustra do makijażu. Należy wybrać odpowiednie źródła światła, które zapewnią Ci najlepsze warunki do tej czynności. Sprawdź, na jakie parametry techniczne należy przede wszystkim zwrócić uwagę.

Barwa światła i współczynnik odwzorowania koloru

Makijaż najlepiej wykonuje się za dnia. Przy świetle słonecznym widać najdokładniej drobne różnice w odcieniach podkładów czy kolorów cieni do powiek. To za dnia również cera ma najbardziej naturalny odcień.

Lampa LED, którą zamontujesz przy lustrze, powinna mieć barwę światła jak najbardziej zbliżoną do naturalnego światła słonecznego. Dlaczego to tak istotne? Jak barwa światła wpływa na postrzeganie kolorów? Najłatwiej to zaobserwować w pomieszczeniu oświetlonym żarówką o ciepłej barwie. W jej świetle nawet najchłodniejsze odcienie nabierają rumieńców, a zimny błękit wcale nie jest taki zimny. Może to wnieść pozytywne zmiany do aranżacji wnętrz, jednak w przypadku lustra do makijażu na pewno nie będzie to najlepszy wybór.

Koniecznie wybieraj oświetlenie o neutralnej lub chłodnej barwie. Najlepiej, aby mieściło się w przedziale 4000-6500 K. To jednak niejedyny parametr, na jaki warto zwrócić uwagę. Przy żarówkach LED i oprawach ze zintegrowanym źródłem światła znajdziesz informacje o sile odwzorowania koloru przez dane oświetlenie. Wyrażane jest ono za pomocą współczynnika CRI/Ra.

Parametr ten określa zdolność światła do oddawania barw. Mieści się w zakresie od 1 do 100, gdzie sto jest wynikiem najlepszym.

Do makijażu powinno wybierać się lampy o wskaźniku CRI równym bądź wyższym 80. Wówczas masz pewność, że zagwarantujesz sobie oświetlenie, które nie będzie zniekształcało Twojego postrzegania barw. Twoja skóra będzie wyglądała naturalnie, dzięki czemu dobrze dobierzesz podkład. Masz jednocześnie pewność, że unikniesz efektu maski, który byłby widoczny po wyjściu z domu na światło dzienne.

Jakie natężenie światła będzie najlepsze, aby uniknąć efektu olśnienia?

Światło do makijażu powinno mieć także odpowiednie natężenie. Zbyt mała moc żarówki spowoduje, że stanowisko nie będzie odpowiednio oświetlone. Nie tylko wpłynie to na szybkie zmęczenie oczu osoby wykonującej makijaż, ale także mało precyzyjne nakładanie kosmetyków.

Z drugiej strony zbyt duża moc żarówki wpłynie na wystąpienie tzw. efektu olśnienia, czyli chwilowego lub długotrwałego oślepienia albo nieprzyjemnych wrażeń wzrokowych. Jeśli zamontujesz światło o zbyt dużej mocy i ustawisz je pod nieodpowiednim kątem, dojdzie wówczas do bezpośredniego oślepienia lub pośredniego w polu widzenia kątowego. Oba mogą skutecznie uniemożliwić wykonanie efektownego makijażu.

Zatem jakie natężenie powinno mieć oświetlenie stanowiska do robienia makijażu? W tym wypadku idealnym będzie od 500 do 1000 lx. Światło będzie miało wówczas odpowiednie natężenie, ale nie będzie Cię oślepiało ani męczyło Twojego wzroku.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Parametry techniczne światła są niezwykle ważne dla wygodnego i skutecznego oświetlenia lustra do makijażu. Nie należy jednak zapominać, że ustawione lampy lub zamontowane w łazience kinkiety są także ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Warto zwrócić uwagę także na ich konstrukcję, użyte materiały i możliwości kierowania światła. Od tego zależy także wygoda wykonywania makijażu. Jak oświetlić lustro do makijażu i dobrać odpowiednie lampy?

W gabinetach kosmetycznych najlepiej sprawdzi się stojąca lampa z ruchomym źródłem światła. Wówczas masz możliwość dowolnego ustawienia światła i dopasowania kąta jego padania do pory dnia czy potrzeb makijażu. Z kolei w łazience najlepszym wyborem będą oczywiście kinkiety zawieszone nad lustrem. Warto dopilnować, aby kinkiet był zawieszony jak najbliżej lustra.

Wybierając odpowiedni model lampy, zwróć uwagę także na jej konstrukcję. Poszczególne jej elementy mogą znacząco wpłynąć na komfort wykonywania makijażu.

Lampy LED – energooszczędne i różnorodne

Bardzo dobrym wyborem są wszelkie lampy i kinkiety LED. Nie tylko jest to energooszczędne źródło światła, ale także niezwykle żywotne. To powoduje, że bez obaw możesz wybierać także lampy i kinkiety ze zintegrowanym źródłem światła. Produkty te posłużą Ci przez wiele lat i doskonale oświetlą stanowisko do makijażu. Ponadto lampy LED mają różnorodne parametry techniczne. Tak duży wybór źródeł światła o odpowiedniej barwie, mocy i współczynniku oddawania kolorów sprawia, że bez problemu dobierzesz odpowiednią lampę czy żarówkę i zapewnisz sobie idealne warunki do robienia makijażu.

Unikaj punktowych źródeł światła

Do makijażu nie nadają się lampy emitujące silne punktowe światło. Tworzą one niekorzystne mocne cienie na twarzy, które przeszkadzają w wykonaniu perfekcyjnego makijażu. Ponadto wyolbrzymiają one wszelkie niedoskonałości cery, co może wpływać na nakładanie nieodpowiedniej ilości kosmetyku. O wiele lepszym wyborem są modele z mlecznym kloszem, który doskonale rozprasza światło. Oświetlenie jest wówczas miękkie i równomierne.

Unikaj lamp o lustrzanej obudowie

Efekt olśnienia może być wywołany także przez odbicie. Z tego powodu unikaj lamp o chromowanej obudowie lub elementach, które mogą łatwo odbijać światło. Źle nakierowane może oślepić i uniemożliwić zrobienie makijażu. W tym wypadku lepiej sprawdzą się lampy z matową obudową, która nie odbija światła.

Wybieramy oświetlenie lustra w łazience

Nadal zastanawiasz się, jakie wybrać oświetlenie lustra w łazience? Poniżej znajdziesz poszczególne modele kinkietów, które doskonale sprawdzą się w tym miejscu i zapewnią Ci najlepsze warunki do wykonywania makijażu.

Kinkiet ASTEN LED

Kinkiet Asten wyposażony jest w diody LED SMD o strumieniu świetlnym 770 lm. Temperatura barwowa jest neutralna i wynosi 4000K. Obudowa kinkietu wykonana jest z wysokiej jakości aluminium i tworzywa sztucznego, co zapewnia mu nie tylko dużą wytrzymałość, ale także odporność na wilgoć utrzymującą się w łazience. Jego wskaźnik IP wynosi 44.

Dużą zaletą tego kinkietu jest jego prosta i podłużna budowa, która wpływa na równomierne oświetlenie całego lustra. Jego mleczny klosz doskonale rozprasza światło, dzięki czemu na twarzy nie tworzą się mocne cienie. Klasyczny design i jasny kolor doskonale będzie prezentował się w niemal każdej aranżacji łazienki.

Oprawa ścienna ASTEN LED czarna

Kolejną propozycją jest oprawa ścienna Asten LED czarna. Podobnie jak poprzedni model jest odporna na wilgoć panującą w łazience. Możesz więc spokojnie wyposażyć w nią lustro nad umywalką. Posiada zintegrowane źródło światła LED o barwie neutralnej wynoszącej 4000K. Strumień świetlny diod wynosi 850 lm, a współczynnik oddawania barw jest równy 80 Ra.

Obudowa wykonana jest ze stopu aluminium w kolorze czarnym, dzięki czemu stanowi idealny element dekoracyjny łazienek o nowoczesnym wystroju.

Do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebujesz nie tylko kosmetyków. Niezwykle ważne jest stanowisko i przede wszystkim oświetlenie lustra, przy którym go wykonujesz. Koniecznie zwróć uwagę na barwę i moc swojej lampy lub kinkietu. To od tego będzie zależeć efekt i naturalny wygląd Twojego makijażu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium